Proč se používá betaglukan i v kosmetice? Betaglukan jistě znáte z výživových doplňků, kde jsou na něj pěny ódy především díky jeho schopnosti posilovat imunitu. Co ale tato látka umí v kosmetice a jak se vůbec získává?

 

NEWSLETTER

Proč se používá betaglukan i v kosmetice?

Betaglukan jistě znáte z výživových doplňků, kde jsou na něj pěny ódy především díky jeho schopnosti posilovat imunitu. Co ale tato látka umí v kosmetice a jak se vůbec získává?

 

V medicíně je betaglukan využíván pro posílení imunity. Jedná se o biologicky aktivní látku, která se skvěle osvědčila jako látka pomáhající redukci ozářených buněk. Dokonce při léčbě ozářených pacientů v Hirošimě, po pádu jaderné bomby, lékaři zkoušeli různé metody léčby od léků až po rostliny a další plodiny a jako nejúčinnější se ukázala houba Shitake obsahují právě betaglukan.

Betaglukan se ovšem získává nejen z hub Shitake, které se vyskytují na dubových pařezech, a to především v Asii, ale také nám tolik známé Hlívy ústřičné.

Využití v kosmetice


V kosmetice je betaglukan využíván jak v denních, tak v nočních krémech. Účinky betaglukanu na pleť jsou silně regenerační, stimulují tvorbu kolagenu (který věkem ubývá) a také funguje jako antioxidant, tedy působí proti volným radikálům, což je v době, kdy se zvětšuje ozonová díra a zesiluje se vliv UV záření velmi významný účinek. Betaglukan je také výborný v péči na opalování.

V kterých přípravcích RYOR najdete betaglukan?


Multiaktivní krém betaglukan - avokádo

Multiaktivní krém betaglukan-avokádo
Nadstandartní přípravek řady Luxury Care, který je díky své lehkosti ideální na léto!

Jedná se o jemný, dobře vstřebatelný, regenerační a ochranný krém s výjimečně lehkou strukturou, který dokonale hydratuje, vypíná, zpevňuje pleť a redukuje známky únavy. Velmi dobře se do pleti vstebává.

Kromě betaglukanu obsahuje také avokádový olej zvláčňující pleť a klidnicí pantenol. Jeho emulzní systém vytváří neviditelnou síť s jemným vypínacím účinkem, který v pleti dlouhodobě drží vodu a pleť je hydratovaná.

Je vhodný pro všechny typy pleti a věkové kategorie, a to k denní i noční péči.


Trio-aktivní krém SPF 30
Trio - aktivní krém SPF 30
Polomastný denní krém s kyselinou hyaluronovou, extraktem z mořských řas, betaglukanem a vitaminem E. Přípravek chrání před poškození pleti UV zářením (zabrání stárnutí pleti světlem - fotoagingu) a působením volných radikálů.

Důležitá je v tomto ohledu prevence, tedy začít včas. Nezapomínejte, že UV záření působí na pleť, i když je pod mrakem a zataženo.  Kromě ochrany pokožky krém zajišťuje i bohatou hydratace.

Je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy pleti včetně pleti velmi citlivé. A pokud již v našem sortimentu máte oblíbený krém, zkuste tzv. vrstvenou péči.  Stačí jako druhý krém ráno aplikovat Trio-aktivní krém SPF 30, který je lehký a tedy i vhodný k vrstvené péči.

 

 

Opalovací přípravky Sun Care

Opalovací mléko SPF 15Opalovací mléko SPF 30Opalovací krém SPF 50


Obsah betaglukanu v opalovacích přípravcích RYOR je samozřejmostí. Jedná se o lehké, příjemné, snadno vstřebatelné voděodolná emulze, která nezanechávají pocit mastnoty a jsou vhodné pro všechny typy pleti. Obsahují fotostabilní směs UVA/UVB  filtrů, které chrání pokožku před poškozením UV zářením.  Kromě betaglukanu obsahují i hydratující kyselinu hyaluronovou a vitamin E. A navíc – po nanesení přípravky dokonce chladí!


Denní krém z řady Mořské řasy

..Denní krém.Polomastný, lehký hydratační krém. Díky vysokému obsahu minerálních látek pleť výrazně
...zpevňuje.


...Je vhodný pro všechny věkové kategorie a obsahuje navíc avokádový a jojobový olej vyživující a
...zpevňující pokožku.


...Vhodný pro normální, smíšenou, suchou i citlivou pleť.