Teď trochu odbornosti

Jak je možné, že pokožka vlivem UV záření stárne?

Vlivem záření dochází k porušení kolagenových a elastinových vláken a celkové kožní struktury, dlouhým a intenzivním sluněním si tak vysloveně říkáme o vzhled tzv. „indiánské babičky“. Tím nejhorším následkem může být při nedostatečné ochraně pokožky tvorba kožního melanomu, rakoviny kůže.


Oblíbené opalováky v novém kabátě

Nejen líbivý design vás čeká v nových opalovacích od Ryoru v řadě Sun Care.


Mléka i krém jsou speciálně vyvinuté přípravky k bezpečnému opalování a také k péči po opalování.

Vysoce moderní UV filtry, které jsou v řadě Sun Care využity, jsou fotostabilní (jejich ochrana je stálá, hodnota SPF se nesnižuje), nezanechávají na pokožce mastný bílý film, ale naopak jsou velice lehké a snadno se roztírají. Kromě toho jsou v přípravcích i mimořádně vybrané aktivní látky, jako je např. vysoce hydratační kyselina hyaluronová, betaglukan či vitamin E, které působí antioxidačně.

Navíc jsou bez parfemace, tedy opravdu pro celou rodinu.


Regenerační mléko po opalování obsahuje nejen hydratační komplex, ale i klidnící panthenol a lecitin, který vytváří na pokožce ochranou strukturu zabraňující její dehydrataci. Regenerační mléko po opalování má navíc chladivý efekt.


6 rad pro dokonalé a zdravé opálení


1) Hodnota SPF (Sun Protect Filtre)

Výše ochranného faktoru vždy záleží dle typu pleti a destinace, kam se chystáte.

Pokud se špatně opalujete, určitě zvolte vyšší ochranný faktor. Poté, co se už opálíte a pokožka si zvykne, můžete sáhnout po nižším ochranném faktoru. Pokud se opalujete dobře a kamarádky vám již v květnu závidí lehké opálení, vyberte si nižší ochranný faktor.


2) Opalování u dětí

Děti mají velmi jemnou a citlivou pokožku, proto by se slunci měly ideálně vyhýbat. Pokud je to ale vzhledem k situaci nevyhnutelné, volte vždy maximální ochranný faktor.


3) V poledne omezte slunění

Mezi 11. a 15. hodinou dosahuje UV záření svého maxima, omezte přímé slunění na minimum.

 

4) Chraňte se i pod mraky

90 % UV záření prochází i přes mraky. Pokud se vám zdá, že slunce nesvítí a je zataženo, nenechte se zmást, a přesto aplikujte přípravek s ochranným faktorem. Pokud byste se nechránili, čeká vás spálená pokožka. Každý jsme to aspoň jednou za život zažil a není to nic příjemného, tedy chraňme svoji pokožku.


5) Mažte, mažte, mažte!

Klidně i přípravkem s nižším ochranným faktorem, pokud vám vyhovuje, ale o to častěji.

Pamatujte, že i voděodolný produkt má svoji životnost, obzvlášť když jsme u vody. Utíráme se ručníkem, otáčíme se na lehátku, oblékáme se. Přípravek je potřeba aplikovat opakovaně.


6) Odraz UV paprsků

Písek, rozpálená podlaha, dokonce i tráva, v zimě pak sníh. Přestože se může zdát, že ve stínu žádné riziko nehrozí, od všeho se slunce odráží. Je potřeba se chránit i ve stínu.


Buďte letos vybavení a konečně chytněte bronz!


Za Ryor přejeme krásné léto!